تبلیغات
آئین محبت(لژیون خانم فاطمه خادم الحسینی) - متن سی دی رمضان
 
آئین محبت(لژیون خانم فاطمه خادم الحسینی)
پنجشنبه 20 خرداد 1395 :: نویسنده : sahar tirgham

به نام خدا

متن کامل سی دی رمضان { مهندس دژاکام }

مطلبی که می خوام امروز بیان بکنم مربوط به تاریخ 29/8/80 هست که شاگرد و استادش با همدیگه دارن صحبت می کنن در این قصه ادامه دار ما، این مطلب عظیم ترین مکتوب هست که میدونین عظیم ترین مکتوب کتاب آسمانی ماست. می خونم و روی مطالب صحبت می کنم.

برای اینکه بدانید ما هم در جای خویش که هم هست و هم نیست به گونه ای رمضان را آغاز نمودیم از خواسته های خود که می دانید درخواستی نداریم. این ماه مبارک معلم خوبی است برای آنانی که برای تزکیه خویش با آگاهی تلاش می نمایند برای فهمیدن و جذب مطالب در گفته ها بایستی دلی روشن و قلبی پر از نور باشد و توان و اندیشه در آن مانند امواج و نور روشنایی داشته باشد.

این عمل شما نشان از این است که در اعماق وجود هستی انسان ها چراغی روشن بنماید که این سبب رهایی و یا راهی باشد که از اعماق تاریکی بطرف روشنایی قدم بردارند.

کتاب اول خوب باید در دلها جای بیابد و فهم گردد آنگاه می شود از آنچه ارسال می شود برای باز کردن عظیم ترین مکتوب ارسالی بکار آید نام آن را خود می دانید و اما آموزش و تعلیم دادن شما که به مطالبی منتهی می شود بسیار خوب است زیرا در آن حالت اشارات خوب خواهید دید.

دین دستور می گوید ما هم خوشحالیم  زیرا کلید باز می شود و از آنچه می خوانید و مکتوب می کنید مانند یک مسئله بنظر بسیار سخت و یا کلیدی کائنات را در ساده ترین کلمات به رشته تحریر در می آورید که جایگاه دانش و ادراک را مشخص می نماید به عبارتی به اقیانوس غلبه یافته و در آن به آرامی غوطه ور می شوید و یکبار دیگر آموزشی به گونه ای دیگر در قالب اندیشمندان ظهور می یابد که باید بصیرت به آن بنگرند و کلیدها را بیابند و بکار گیرند و عبادت الله را با تمام و کمال انجام بدهند .

این پاراگرافی که خوندم مربوط به ماه رمضان میشه که ما هفته آینده دوباره رمضان را به اتفاق هم جشن می گیریم .

از اون روزی که کنگره 60 بنا شد همیشه یک مراسم خاصی در کنگره داریم  که در کلیه شعب بچه ها مراسم افطاری دارن اگر همه روزه هم نمی گیرند ولی اقطاری همه می خورند و یک حالت خوبی در کنگره هست وقتی غذا خوردن دور هم باشه انسانها رو به هم نزدیکتر میکنه حالا من می خوام در مورد این مطالب صحبت بکنم. چون می دونیم شروع کنگره 60  از ماه مبارک رمضان بود دیگه از اونجا الگو برداری شد در اونجا بود که نظم و ترتیب و مصرف شروع شد و دقیقاً متد DST  الگویی هست از ماه مبارک رمضان و خودش یک نوع روزه هست در متد DST شما روزه می گیرین روزه مواد می گیرین ما انواع و اقسام روزه داریم  فقط روزه آشامیدن و خوردن یک نوع روزه هست یک نوع دیگه روزه سکوته که باز در کتاب خدا به حضرت مریم میگه سه روز صحبت نکن  با هیچکس که اون سه روز خودش یک نوع روزه هست ممکنه روزه روزی نخوابیدن باشه نخوردن گوشت باشه نخوردن برنج باشه و ممکنه روزه مصرف نکردن  مواد مخدر باشه یا مصرف نکردن یک نوع دارو باشه کسی که از اول که وارد سفر DST میشه روزه می گیره فاصله روزه شم 8 ساعت 8 ساعت هست میگه صبح ساعت 8 داروتو می خوری تا ساعت 4 بعد ظهر نباید بخوری باز 4 می خوری تا ساعت 10 شب نباید بخوری تازه از اون روزه هم سختره چون در روزه معمولی سحر و افطار هر چی دلت می خواد می تونی بخوری ولی در روزه DST صبح یک مقدار مشخص می تونی بخوری افطار هم یک مقدار مشخص و این مرتب به هم پیوسته است.

حال ما در پیش داریم بچه ها هم دیگه اکثراً مصرف کننده اند دیگه سفر اولی ها باید ببینیم با این خیل مصرف کننده در ماه مبارک رمضان چیکار بکنیم مطلب خیلی جالبی داره شاید شما باورتون نشه آخرین دینی که اومد رسول خدا ساده ترین قوانین رو داره که در باور شما شاید نگنجه و فکر شما بره جاهای سخت نه اینجوری نیست.

اگه بیاین مطلب دیگه رو ببینین اونوقت تشخیص می دین که وقتی خیلی بخوایم محکوم کنیم می گیم چرا باید ارثیه زن یک دوم باشه چرا 4 تا زن بگیرن چرا 2 تا زن نگیرن چرا یکی بگیرن چرا زنا نمی تونن 4 تا شوهر بگیرن این صحبت ها خیلی خیلی گفته میشه.

حالا نمی خوام وارد این بحث ها بشم چون ممکنه مسائل دیگه ای گفته بشه شما مقایسه کنید این مکتب رو با مکتب کاتولیک اصلاً ازدواج کردن دیگه نمی تونن طلاق بدن طلاق چیز بدی نیست درسته زیادش خوب نیست ولی اگه نبود تکلیف چی می شد خوب بعضی دیوانه های روانی کار ندارم مرد یا زنه بعضی اوقات می بینی نمیشه زندگی کرد شما اگه در کاتولیک نمی تونین طلاق بدین میگه همین که هست که اون پادشاه انگلستان هرنی شونزدهم بود چندم بود می خواست ملکه رو طلاق بده نمی تونست می خواست با یکی دیگه ازدواج کنه پادشاه بود نتونست اینکار و بکنه که آخرش گفت من یه دین جدید درست می کنم ولی در دین ما این کار به سهولت انجام میگیره.

مذهب ارتودوکس من شنیدم امیدوارم درست باشه اونجا اگه تو مسیحیت بخواد طلاق بده باید هفت سال زن و مرد از هم جدا باشن و توی این هفت سال زن نباید با کسی ارتباط داشته باشه و مرد هم نباید با کسی ارتباط داشته باشه و هیچ ارتباطی با هم هم نباید داشته باشن تا طلاق جاری بشه.

بعضی قوانین رو برین در جاهای دیگه مطالعه کنید اونوقت بیاین تا بهتون بگم یه من ماست چقدر کره داره حال برای شما نوشته شده روزه بگیرین اگه مریضین اگه مسافرت میرین نگیرین . نماز می خونین اگه مسافرت میرین نصف بخونین برای همه چیز به سهولت انجام بشه.

روزه دو شکل داره من مشخصه و کارشناس کتاب عظیم نیستم از جهت مذهبی هم برسی نمی کنیم از جهت کار خودم بررسی می کنم این کتاب عظیم در ماه رمضان نازل شد که میگه فرو فرستاده شد قرآنی برای راهنمایی بشر که چگونه زندگی کنن .

 

فرستاده شده و چگونه بتونه به راه راست برود و بدی رو از خوبی تشخیص بده چی ارزشه و چی ضد ارزش نگفته کتاب رو فرستادم که بخونین و عبادت کنین و بالای قبرها بزارین و اگه کسی مریض شد بزارین بالی سرش گرچه اونا هم هست و در جایگاه خودش محترمه و قابل قبول و اون اثرات رو هم دارن ولی بقول یکی از بزرگان خودمون که می فرمایند حفظ قرآن فهم و عمل شما اگه بخواید حفظ بکنید آغازی هست برای فهمیدن و عمل کردن برای ثواب نیست.

حال اگه شما حفظ بکنی نه بفهمی نه عمل کنی فرقی نمی کنه اثری نداره دیگه ماه رمضان از دیدگاه مذهبی نگاه نمی کنیم ما در سیستم خودمون به عنوان امر تربیتی نگاه می کنیم چون ماه مبارک قسمت خوبی برای آموزش کسانی که برای تزکیه خود با آگاهی تلاش می نمایند.

تزکیه یعنی یه آب کثیف هست اینو تصفیه می کنیم و تبدیل به آب زلال و آشامیدنی میشه تزکیه و پالایش برای فهمیدن و جذب مطالب در گفته ها، گفتنی ها همه گفته شده ما چقدر شو می تونیم بفهمیم و جذب کنیم هنوز در بعضی شرایط ما مقدمات رو هم متوجه نشدیم بنابراین برای آنانی که برای تزکیه خویش با آگاهی تلاش می نمایند برای فهمیدن و جذب مطالب در گفته ها بایستی  دلی روشن و قلبی پر از نور باشد و توان اندیشه در آن مانند موج و نور روشنایی داشته باشند .

برای اینکه بفهمی و گفتار رو جذب بکنی باید یه دل روشنی داشته باشی و قلبت پر نور باشه و اندیشه مثبتی داشته باشی که به قلب تو روشنایی بده یعنی با دلی مملو از کینه، نفرت و حسد و بدخواهی هیچ وقت نمیشه تزکیه و پالایش بشی در صورتی میتونه مطالبی مفیدباشه که کار انجام بگیره اگه انجام نگیره هیچ اثر تربیتی تزکیه ای برای ما نداره این عمل شما نشان از این است که در اعماق وجود هستی انسانها چراغی روشن بنمایید که این سبب رهایی و یا راهی باشد که از اعماق تاریکی به طرف روشنایی قدم بردارند اینجا مربوط به کار ماست این کاری که می خوایم انجام بدیم .

در کل شعب کنگره 60 انسانهایی که در تاریکی مملو از مواد مخدرند ( شیشه، تریاک، بنگ، مشروبات الکلی و سیگار ) غوطه ورند و خودشون هم نمی دونن ما می خوایم در وجود اینها یک چراغی رو روشن کنیم اینهایی که اگه یکیشون بره در بعضی مکانهای مذهبی راشون نمی دن اگه یه مصرف کننده هروئین با وضعیت آشفته بخواد بره جایی بعضی جاها راش نمی دن البته نه همه جا اونایی که مرتبن حاجی آقا هستن و صف اول نماز وایستادن اینا که هنری نیست اوناکه هدایت شده هستن حال داریم فرقشو می گیریم انشاالله که همینطوره اینا که چراغ دلشون روشنه ما اینجا اگه اون حشیشی، بنگی، الکلی و..... رو اگه تو دل اون یه چراغی روشن کردیم و اونو تونستیم به صراط مستقیم نزدیک کنیم هنر اینجاست.

اگه همین نفر توی مجلس بودایی ها، کنیسه یهودیها، توی بعضی کلیساها، توی بعضی معابد بخواهد برود بیرونش می کنند و بهش بد و بیراه هم میگن ما الآن کاری که می خوایم انجام بدیم عمل ما نشون اینه که در اعماق وجود هستی انسانها چراغ روشن بنماییم که این سبب رهایی و یا راهی باشد که از اعماق تاریکی ها به طرف روشنایی ها قدم بردارند خب چنین فردی رو تو بهش بگی اول که وارد کنگره شد روزه بگیر و نماز بخون روزی 17 ساعت روزه بگیر یه مرتبه اینکاری کنی یه دانشگاه بخوای بری یه پیش دانشگاهی داری دبستان بخوای بری یه پیش دبشتانی داری که آمادش کنی برای دبستان.

ما هم توی کنگره  یه پیش دبستانی داریم یه پیش آگاهی داریم اگه تو کنگره  میگیم روزه بگیرین موادتونم بخورین این مثل یه مرحله ی پیش دبستانیه مثل مرحله ی آمادگی که ذره ذره بتونیم به این مرحله برسیم کار ما اینه که یک چراغی رو روشن کنیم که باعث رهایی بشه یه سری چیزها رو ما درک نکردیم یعنی اون جهت آگاهی نبوده یا اومدیم با کتک بهش گفتیم روزه بگیر که براش خاطره بد شده یا روزه نگرفتیم و روزه رو مورد استیضاح قرار دادیم لزوم گرفتن روزه در کنگره 60 چی هست آیا مسئله عبادی یا سیاسی هست نه بلکه صرفاً یک مسئله آموزش هست یه مسئله تزکیه و پالایش هست که در یک ماه ما تمرین می کنیم می خوایم سازندگی انجام بدیم. سازندگی جسم، روان، جهان بینی.  

از موقعی که جهان بینی رو وارد مقوله اعتیاد کردم چون تا قبل از اون اعتیاد مسئله جسمی و روحانی بود جهان بینی که وارد شد فهمیدم در همه جا لازمه جزو  بافتنش هست تو مسئله اعتیاد جهان بینی یکی از مسائل اصلی هست از این بگذریم برای بیماری روحی هم یکی از پایه های مهمه میای تو بیماری های جسمی می بینی اصلاً بیماری های جسمی در اثر عدم وجود جهان بینی به وجود اومده می بینی یه تفکر پوچ تفکر بی خدایی تفکری که انسان در خلاء باعث بروز انواع بیماری ها میشه اگه شما میاین خدا رو یا ایمان رو حذف می کنید میشه انسانی که رو خلاء و پاش روی هیچ جایی نیست و ایجاد مشکل می کنه میایم روی ورزش ورزشی که فاقد جهان بینی هست ده شی ارزش نداره ورزشی که توش جهان بینی نباشه میشه مصرف کننده مواد مخدر میشه یه آدم فاسد یه آدم ازخود راضی یه آدم بی مسئولیت و چه چه چه .

حال این جهان بینی وای بر این که بره تو مسائل سیاسی خطرناکترین نقش اونجاست که مثلاً وکیل مجلس باشه ولی جهان بینی نداشته باشه وزیر یا استاندار یا مسئولیت یه قسمت بزرگ رو داشته باشه ولی جهان بینی نداشته باشه اونجا دیگه فاجعست.

پس در همه سطوح حتی یک مکانیک ماشین اگه جهان بینی نداشته باشه ببین چه مشکلاتی ماشینو 10 سال پیش دادیم تعمیرگاه 10 هزار تومنو که 70- 80 هزار تومن گرفته هیچی 35 لیتر بنزین تو باک بوده خالی کرده میگم چرا بنزینو خالی کردی میگه می خواستم دلکو رو بشورم مگه شستن دلکو 30 لیتر بنزین می خواد اون فاقد جهان بینی هست.

        شیرو از بز به سبو ریختی                   آب به شیر در آمیختی  

اونی که شیرو میدوشه آب میریزه توس اینم فاقد جهان بینی هست این یعنی قرآن، برای راهنمایی بشر یعنی این یعنی آب تو شیر نریزین، یعنی نزول نخوری، باک بنزین یارو رو خالی نکنی، تو مسئله روزه بودیم پس جهان بینی در همه جا مهمه روزه چکار با جسم ما میکنه آیا گرفتن روزه برای جسم ما مفید هست یا مفید نیست.

 

بیایم یکی یکی نگاه بکنیم آیا شما می تونید کار یبکنید که یک کوره یا موتور گازوئیلی دائماً کار بکنه شما میگید که تأسیسات با بدن انسان فرق می کند بدن انسان دقیقاً یک ماشینه جسم انسان دقیقاً یک ماشینه با ماشین فرقی نداره بلکه یک ماشین بسیار بسیار پیچیده یعنی اگر کبد انسان رو نگاه بکنید پالایشگاه تهران نمی تونه کارای کبد انسان رو انجام بده اگه کلیه ها رو نگاه کنید یه تصفیه خونه بسیار عظیم می خواد که کار کلیه ها رو انجام بده هر قسمت رو نگاه بکنید برای خودش یه کارخونه است من می خوام این خوکارو بردارم دست باز میشه میاد سمت خودکار انگشتا باز میشه و با یه فشار خاص ورش می دارم اگه بخوام لیوان آب رو وردارم  اگه با اون فشار که خودکارو  ورداشتم لیوانم بردارم لیوان اصلاً بلند نمیشه.

ما توی ماه رمضون یه پالایش به کبدمون می دیم و به کل بدن که چربی اضافه بدن کم بشه و یه آسایشی بدیم به معده، تمام رگهای بنمون تمام چربی، اوره و هزاران مسائل دیگه در بدنمون مونده اینا باید مصرف بشه ما بیشتر از نیازمون مصرف می کنیم که انباشته می شه و برای بدن مضره وقتی شما 10 کیلو اضافه وزن دارین می دونین یعنی چه یعنی دارین راه میرین یه وزنه 10 کیلویی هم رو پشتتونه به مچ پا فشار میاد بزانو فشار میاد تمام امراض رو میگیرین دیگه پس توی این یک ماه ما می تونیم این مجموعه کارخونه رو یه سرویس بکنیم به شرطی که صبح به قدر کافی سحری بخوری و افطاری هم به قدر کافی نه که از افطار بخوری تا سحر قبلاً 2 کیلو مواد غذایی می خوردی الآن 7 کیلو می خوری این فایده نداره یا بعضی کشورای عربی که افطار میزنن و می خورن و میرقصن تا سحر و از سحر نماز می خونن و می خوابن تا افطار.

شما اگه این ماه رو امتحان بکنید بعد می بینید پوست دستتون نازک شد پوست صورت شفاف شد خیلی لطیف و حساس میشه پس یکی از کارای ما تزکیه در قسمت فیزیولوژی هست وقتی وزن شما بیشتر باشه قلب هم باید بیشتر کار بکنه وقتی وزن زیاد میشه عضلات بیشتر میشه رگ ها بیشتر میشه و قلب برای رساندن آب و غذا قبلاً باید 5 هزار کیلومتر خون رو پمپاژ می کرد الآن باید برای 7 هزار کیلومتر خون پمپاژ کنه.

پس یه بار سنگینی هم میاد روی قلب. می ریم روی روان ما فهمیدیم که روان ما وابسته به یک سری مواد بیوشیمی هست اگه دوپامین ما خوب کار بکنه ما سر حالیم اگه سروتوئین خوب کار بکنه ما دیگه افسرده نیستیم اگه دینورفین ما خوب کار بکنه ما کاملاً متعادلیم روان از دیدگاه ما یه سری مواد بیوشیمی هست که روان ما را فراهم میکنه در اثر ئاستراحت هایی که ما به جسم میدیم انرژی هایی که باید روی قسمت فیزیکی جسم کار بکنه برداشته میشه فرصت میده به سیستم مغز که اون هم بازسازی خودش رو انجام بده و نرونها خودشونو بازسازی کنند و ناقل های عصبی مشکل خودشونو حل کنند چون زمانی که ما در طول سال همه چی می خوریم دائماً همه چی کار میکنه در این ماه ما یه فرصتی میدیم که تمام سیستم ها خودشونو بازسازی کنند پس وقتی روزه میگیری یه نئشگی یا حالت روحانی خاصی داری.

می رسیم قسمت جهان بینی که در این ماه مرحله ی شو شود ما را قوی می کند یعنی اعتماد به نفس ما رو قوی می کند یه موقعی هست که انسان در مقابل هیچی اراده نداره یعنی در مقابل نکشیدن سیگار از خودش اراده نداره الآن پره دنیا اراده در مقابل نکشیدن هروئین ندارند نخوردن تریاک، نون، آب ندارن خیلی میخوان استفاده نکنن ولی نمی تونن.

میگه هر کس خمر مصرف کنه زیر پرده شیطانه چون یه عمل شیطانی هست حال می گیم تو اومدی تو راه درمان، یه دارو  داری به نام OT باید صبح بخوری ظهر بخوری و شب بخوری میگه نه نمی خوام بخورم می خوام روزه بگیرم ما هر سال یه سری با این تعصبشون خراب می کنند دارو رو باید سه وعده بخوری مثل آنتی بیوتیکه  تازه خیلی بدتر از اون خداوند هم گفته اگه مریضی نگیر داری دارو می خوری شما باید 8 ساعت 8 ساعت دارو بخوری میگه من سحر می خورم و افطار الآن بین سحر و افطار 17 ساعته بعضی وقتها پلوتیک هم می زنه اگه با صبح 2 سی سی ، ظهر 2 سی سی ، شب 2 سی سی بخورم میام صبح 3 سی سی و شب هم 3 سی سی می خورم کارم عبادی پس اون روزه نمی خوره فقط 2 سی سی ظهر رو تقسیم بر دو می کنه یکی صبح یکی شب می خوره سیستم بیوشیمی که تو 8 ماه 10 ماه ما ساختیم از 15 سی سی آوردیم روی 8/. یا 9/. میاد تمام سیستم رو خراب

میکنه اگه میشد بیمارها هم روزه بگیرن خدا می گفت مسافرت رفتی اگه خواستی بمیری هم روزه بگیری به حساب من بعضی از مراجع هم فتوا دادن ما ازشون سؤال کردیم اونایی که مریض اند می تونن داروشونو بخورن من از خودم که حرف نمی زنم بعضی از خدا از مراجع هم جلوتر میفتن میان سفر 8 ماهه رو خراب می کنن بنابراین میگیم افرادی که رو مرحله ی درمانن یا روزه نگیرن ولی تؤکید می کنیم پیشنهاد میدیم که روزه بگیرن و داروشونو هم بخورن شما روزه بگیر ظهر OT می خوری یه چایی هم باهاش بخور ایرادی نداره برو تا وعده بعدی ما گفتیم این روزه نگیرها و این کسایی که وسط هستن بریزن رو سر کسایی که روزه کامل می گیرن.

خود من و خیلیای دیگه یه دو سال اومدیم حالا دیگه کاملاً مسلط شدیم داریم روزه استاندارد می گیریم اگه شما میگی ناراحتی کلیه دارم خوب بعضی ممکنه ناراحتی کلیه دارن پزشکم رفتم کلیه من مشکل داره نمی تونم روزه بگیرم خیلی خوب تو مشکلت آبه برای روزه گرفتن روزه بگیر آب بخور یعنی درصدی بگیر اونایی که میگیرن که میگیرن، برای اونایی میگم که در شک و یقینن از ظهر روزه بگیر نمی تونی بگیری لااقل اون 5 ساعتی که میای کنگره ئسیگار نکش ببینم جیگرشو داری 3 ساعت سیگار نکشی یا هی نرو زیر آب سرد کن آب سرد بخور.

حالا اگر سفر اولی هست که تازه یه هفته دو هفته شده اومده به اون کاری نداشته باشین چون اون هنوز وارد نیست ولی برا بقیه چی کسی که دو سال پاکی داره هنوز میره میشینه سیگار میکشه چی اونایی که استاندارد می گیرن بگیرن بقیه یه کاری بکنن به عنوان تزکیه و پالایش مسئله بعدی که در ماه رمضان روزه رو میگیریم تمام هزینه ها رو خود بچه ها میدن.

انشاالله که بتونیم هممون برای بازسازی پیکرمون برای بیداری افکارمون به عنوان یک کار آموزشی برای یک کار پالایشی با دیدگاه آموزشی هممون بتونیم خودمون رو آماده کنیم برای این ماه مبارک.

 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 9 مرداد 1396 03:25 ب.ظ
I want to to thank you for this excellent read!! I definitely enjoyed every little bit
of it. I have you book-marked to look at new stuff you post…
دوشنبه 9 مرداد 1396 01:39 ق.ظ
I'll right away grab your rss as I can't to find your email subscription hyperlink or newsletter service.
Do you have any? Please let me realize so that I may just subscribe.
Thanks.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :