تبلیغات
آئین محبت(لژیون خانم فاطمه خادم الحسینی) - متن سی دی جرقه
 
آئین محبت(لژیون خانم فاطمه خادم الحسینی)
شنبه 13 شهریور 1395 :: نویسنده : sahar tirgham
Image result for ‫متن سی دی جرقه‬‎
 به نام قادر مطلق

ما در انسان ها طبق فرمان، یک جرقه ای تولید می کنیم، می شود این جرقه به یک ذخیره قابل مصرف تبدیل شود و یا می تواند به یک شعله آتش تبدیل شده و یک منطقه را بسوزاند، حال کدام یک برای هدایت مهم و مفید است؟ تصمیم با خود انسان هاست که از این جرقه ی فرمانی به چه نحوی بهره برداری نمایند و به تعالی خویش چگونه کمک کنند.

مسئله ای که اینجا مطرح می شود آرزوی توفیق است که انسان همیشه خوبی انسان ها را بخواهد و برای دیگران آرزوی توفیق کند.

الان افراد اگر خواسته های درونی آن ها قوی و نیرومند باشد با متد DST می توانند به راحتی و سهولت به درمان خود برسند و چشم بهم بزنند می بینند که 10 الی 11 ماه گذشت و به درمان رسیدند، چون مسیر نشانه گذاری شده و داروی OT هم هست. مگر آنکه هنوز درونشان نخواهد و به نقطه ی تفکر نرسیده باشند.

مطلبی که هست انسان همیشه در 2 راه قرار دارد:

1_ راه های درونی: راه هایی که مربوط به درون و زندگی خودش است.

2_ راه های بیرونی: راه هایی که با جامعه و بیرون ارتباط دارد.

ما انسان ها در چه جایگاهی قرار داریم؟ یک مثلث باید تشکیل دهید، یک انسان باید مرتب روی 3 موضوع کار کند و بتواند بالانس لازم را ایجاد کند تا به صلح و آرامش برسد وگرنه به یکسری مشکلات می رسد. اگر انسان های نا موفق و بیمار را نگاه کنید، می بینید در این 3 موضوع تعادل لازم را پیدا نکرده اند، شما حتی اگر یک نویسنده موفق را ببینید شاید از نظر بیرونی بسیار توانا باشد اما از درون خود خراب و بیمار باشد.

آن 3 پارامتر:..................


1_ مربوط به خود شخص و فرد :که این شخص در چه شرایط و حالی قرار دارد. برای مثال من از یکسری خانم پرسیدم که هدف شما از زندگی چیست؟ همه گفتند که مهمترین خواستمان این است که بچه های ما به سرانجامی برسند و نتیجه ای که می گیریم این است که آن ها خود و شریک زندگیشان را نادیده گرفته اند. آیا زندگی فقط پرورش اولاد است،انسان هایی هستند که به"فردیت "خود به عنوان یک موجود زنده توجه نمی کنند و اگر بخواهیم درک کنیم که جسم یک ماشین است، به این ماشین هیچ توجهی نشان نمی دهند، فقط سوارش می شود و تخته گاز حرکت اش می دهند و واحد جسم را تبدیل به یک موجود مشکل آفرین می کنند؛ پس ما باید به فیزیک بدن از نظر ورزش، تغذیه، وقت و ... بپردازیم. در این هستی و خلقت هر موجود به عنوان یک موجود مستقل باید بتواند از زندگی بهرمند باشد.

2_ خانواده: که هم شامل طایفه و هم شامل "خود"شان می شود ( وقتی از یک نفر عبور کرده و به دو نفر می رسیم، خانواده تشکیل شده است ) پس فرد باید برای این خانواده ارزش قائل باشد و بتواند اعضای خانواده را به یک سر منزل مقصود برساند و سعی کند فرزندانش به مکان مناسبی برسند. این مورد دوم جزو وظایف می شود و نمی توانید فرزند را به امان خدا رها کنید.

3_ ضلع سوم مسئله ی اجتماع و جامعه است :و فرد باید در زندگی روزمره به این سه پارامتر توجه کند و ارتباطی که با جامعه دارد را ببیند چگونه است، آیا خدمت گزار است؟ حال حقوقی می گیرد و در چه جایگاهی قرار دارد. ممکن است فرد از نظر جامعه موفقیت های بالا به دست آورده اما از نظر خانواده ارتباط دوستی و محبت ندارد و همینطور از نظر " خود " موفق نیست چون تمام انرژی خود را صرف کسب موقعیت اجتماعی کرده و به سلامتی خود نپرداخته است و از نظر خانواده هم درب و داغون است اما از نظر جامعه بسیار موقعیت خوبی دارد و بالعکس در اضلاع دیگر هم همینگونه است.

در صورتی ما موفق هستیم که این سه موضوع را بالانس کنیم.

در کنگره 60 کاری که می توانیم انجام دهیم این است که از نظر جهانبینی آموزش میگیریم که " اندازه ها " را یاد بگیریم که میزان و اندازه چقدر است چون یک چیزی اگر زیاد شود نتیجه ی عکس می دهد.

هر انسان طبق سه ویژگی به حیات خود ادامه می دهد:

1_ خواست فرد                                      2_ تقدیر                                          3_ فرمان الهی

تقدیر و قدر " اندازه " است، خداوند هم می فرماید به اسنان به اندازه خودش مشکلات می دهیم.

انسان در شرایطی که قرار می گیرد مانند این است که جرقه ای در زندگی اش زده می شود، حال به خود انسان بستگی دارد که انسان از آن جرقه به منبع نور برسند یا از جرقه، هرچه هست را به آتش بکشد.

فرد وارد کنگره می شود و جرقه ای زده می شود و مراحل درمان را انجام می دهد. یک جرقه هم این است که شخص وارد کنگره شده و قبلا که تریاک مصرف می کرد، حال می رود روی شیشه یا هروئین.

در طبیعت هر چیز ،چیزی جذب کرد / گرم گرمی کشید، سرد سردی

در کنگره می گوییم ما با عقاب ها می پریم و عقاب ها شما را به بلندی می برند. با مگس ها نپرید، مگس ها شما را به سطل زباله می برند.

ما در جایگاه های متعدد قرار می گیریم و باید عروج و گذر کنیم و نه اینکه خلاف کنیم؛ مثلا وقتی یک سفر اولی جرمی انجام داد یک مسئله است ولی اگر راهنما جرم کرد مسئله اش، 10 برابر بیشتر می شود.

پس این جرقه ها هر کجا زده شود ما باید به نحو احسن استفاده کنیم.

 برای آنالیز هرچیز باید جزئیات آن را بدانیم تا بتوانیم وارد کلیات شویم. شما اگر بخواهید اتومبیل تعمیر کنید باید جزئیات آن را کامل بدانید، اگر جزئیات را ندانید، بنایی که می سازید ویرانه است و به نتیجه نمی رسد.

برای درمان اعتیاد نیز چون جزئیات مشخص نبود، راه درمانی هم نبود اما در متد کنگره 60 اول جزئیات را شناختیم؛ مانند جسم، روان و جهانبینی، و بعد چون تمام جزئیات و تعاریف آن مشخص شد و درست بود به درمان رسیدیم. مثلا برای اعتیاد تعریف کرده بودند " مسمومیت " که کاملا غلط بود، و غلط دوم " سم زدایی " بود که این نیز یک اشتباه بسیار بزرگ بود.

یکی از اساتید می گفت، علم چیزی است که ابطال پذیر می باشد یعنی می شود باطل اش کرد؛ این تعریف غلطی است زیرا علم یعنی دانستن چیزی که بر راستی و درستی دلالت می کند. مثلا آب همیشه در 100 درجه میجوشد و هیچوقت ابطال پذیر نیست، حال منظور ما چیست؟ وقتی در مبحث انسان میاییم باید اجزای انسان را بدانیم و جهانبینی برای ما نقش خیلی مهمی دارد، جهانبینی یعنی" تفکر "و جسم یعنی "فیزیولوژی" و این دو" روان "را می سازد چون روان یعنی " خلق و خو " یعنی " رفتار "؛ روان را دو چیز بوجود می آورد؛ 1 _ جسم و 2_ تفکر و اندیشه. جسمی که معلول و بهم ریخته باشد، روان بهم ریخته ای دارد پس جسم و فیزیولوژی و افکار و اندیشه ی ما باید درست شود؛ جهانبینی نه تنها در درمان اعتیاد نقش دارد بلکه در درمان تمام بیماری ها نیز نقش دارد.

وقتی جهانبینی کار می کنیم باید به دانشی برسیم و باید انسان را چه از نظر صور پنهان و چه از نظر صور آشکار بشناسیم. صور آشکار کاملا مشخص است و در صور پنهان باید تمام پارامتر ها را بشناسیم و صور پنهان برای افراد کلاسیک است و افراد مدرن به آن اعتقادی ندارند.

در مکتوبات آمده است روح، نفس، جان

ما تعریف مشخصی از روح نداریم، نفس چیست؟ جان چیست؟ اگر بگوییم نفس، منظور ما دیگر جسم نیست، روح هم نیست و نمی شود گفت که نفس همان روح است، ما باید برای هرکدام تعریف منحصری داشته باشیم. خداوند می فرماید هنگام مرگ ما نفس شما را تحویل می گیریم و روح نیز یک کلمه ی پاک و الهی است. آنچه خبیث می تواند باشد، نفس است. روح از مسئله ی انسانی شروع و دمیده می شود و در مرحله ی حیوانی، روح نداریم؛ وقتی روح مراحل مختلفی طی می کند تا به درجه ی انسان برسد و در درجه ی انسانی، به انسان اعطاء می شود؛ وقتی انسان شد همه چیز را با هم ندارد و باید ذره ذره طی شود و برای همین است که خداوند اختیار را به خود انسان داد یعنی تابلوی نقاشی را کشید و شرایط اولیه را با دادن اختیار فراهم کرد و گفت بقیه با خودت، یعنی برو تکمیل اش کن یا تباه اش کن و این بسیار وقت می برد.

پس هر چه را که می خواهیم ادراک اش کنیم و راه حل بدهیم یا احیا اش کنیم بایستی از جزئیاتش اطلاع داشته باشیم.

اگر بخواهیم افکار و اندیشه ما صلح آمیز باشد و راجع به خودمان،بفهمیم که من کیستم و به کجا می روم و عاقبت من چه خواهد شد و ارتباط من با جهان چگونه است و در جهتی که به صلح برسیم باید دلیل داشته باشیم که چرا؟

چرا من نباید الکل بخورم، تریاک بکشم و چرا نباید خیلی از کار های نا مشروع را که لذت بخش است را انجام ندهم، تا وقتی این چرا ها را ندانم به مشکل بر می خورم و این مربوط به جهانبینی می شود.

ما هرکدام یک ویرانگر بودیم و بایستی به مفهوم واقعی برسیم و برای شناخت اعتیاد و بیماری ها باید تمامی جزئیات را بدانیم تا این بنایی که استوار شد، بر مبنای درستی استوار باشد و در پایه و مفاهیم به نقاط مشترکی برسیم و مفاهیم نقاط را ذره ذره بدانیم تا بتوانیم بنایی درست را استوار کنیم و در نتیجه به صلح و آرامش یا به مدینه ی فاضله برسیم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 04:14 ب.ظ
My partner and I stumbled over here from a different
web page and thought I may as well check things out. I like what I see so now i'm following you.
Look forward to going over your web page for a second
time.
سه شنبه 24 بهمن 1396 03:22 ب.ظ
باسلام وخدا قوت مطالب وبلاگتان بسیار اموزنده وپر بار وزیباست با سپاس فراوان 2048
سه شنبه 24 بهمن 1396 03:22 ب.ظ
باسلام وخدا قوت مطالب وبلاگتان بسیار اموزنده وپر بار وزیباست با سپس فراوان 2048
سه شنبه 17 مرداد 1396 07:22 ق.ظ
Your style is unique compared to other folks I've read stuff
from. Thank you for posting when you've got the opportunity, Guess I'll just
bookmark this site.
جمعه 13 مرداد 1396 10:12 ب.ظ
Does your site have a contact page? I'm having problems locating it but, I'd like to shoot you an e-mail.
I've got some creative ideas for your blog you might
be interested in hearing. Either way, great site and I look forward to seeing it develop
over time.
دوشنبه 9 مرداد 1396 11:19 ب.ظ
Hello, this weekend is pleasant in support of me, since this moment
i am reading this fantastic informative paragraph here at my house.
دوشنبه 9 مرداد 1396 01:48 ق.ظ
It is perfect time to make some plans for the future and it's time to
be happy. I have read this post and if I could I desire to suggest you few interesting things or suggestions.
Maybe you can write next articles referring to this article.
I wish to read even more things about it!
سه شنبه 13 تیر 1396 08:20 ب.ظ
ســــلام !
وبلاگتون زیباست!
موفق باشید
سه شنبه 6 تیر 1396 10:09 ق.ظ
ساخت وبلاگ
سیستم وبلاگدهی آریا با فضایی متفاوت و امکاناتی جدید و کاربردی پذیرای شما وبلاگ نویس عزیز می باشد
همین حالا شعبه 2 وبلاگ خود را با هر موضوعی که باشد می توانید در سایت آریا افتتاح نمایید .
تجربه ای متفاوت و لذت بخش با سایت آریا
SiteAria.ir
سه شنبه 9 خرداد 1396 06:15 ق.ظ
بسیار مطلب عالی بود!
ممنونم از وبلاگ خوبتون
سه شنبه 29 فروردین 1396 02:11 ق.ظ
تخفیف ویژه 10 هزار تومنی ریحون!
غذا رو سفارش بدید و 10 هزار تومن تخفیف بگیرید!
برای هر کسی که از لینک شما کد تخفیف رو بگیره هم 10 هزار تومن به حساب شما افزوده میشه!
برای گرفتن تخفیف 10 هزار تومنی مراحل زیر رو انجام بدید:
اول لینک رو باز کنید و کد تخفیف رو کپی یا یادداشت کنید
بعدش برید به صفحه اصلی سایت ریحون reyhoon.com و نرم افزار رو دریافت کنید (با گوشی برید و باید برنامه بازار رو داشته باشید)
بعد از نصب نرم افزار ثبت نام کنید (20 ثانیه طول میکشه نهایت!)
موقع سفارش غذا کد تخفیف رو بزنید تا 10 هزار تومن از هزینه غذا کم بشه
مثلا 20 هزار تومن غذا سفارش بدید فقط 10هزار تومن پرداخت میکنید
سوالی داشتید ایمیل بزنید
موفق باشی!

یکشنبه 20 فروردین 1396 09:15 ب.ظ
An interesting discussion is definitely worth comment.
There's no doubt that that you ought to write more on this topic, it
might not be a taboo matter but typically people don't discuss such topics.
To the next! Many thanks!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :